O nás

Aktuality

Událo se

Kontakt

 

   

 

    V roce 2002 se konalo ......

 

 

  Kyperský večer, Bratislava  

 

 

V neděli 14. prosince 2002 v romantické atmosféře předvánoční doby uskutečnili v Bratislavě naši kyperští přátelé pod vedením pana Titose Papadopulose překrásný večer. Na programu byla přehlídka krojů Lycea Řekyň v ČR, k tanci hrála skupina Prometheus, k pohoštění byla připravena řecká tradiční jídla, sladkosti, víno aj. Vyvrcholením večera však byla účast a krátké vystoupení velikánů soudobé řecké hudby - hudebního skladatele Mariose Tokase, zpěváka Mnolise Miciase, kteří v předvánoční době účinkovali na slavnostním oratoriu v Bratislavě a Vídni. Přehlídku osobností doplnili velvyslanci Kyperské a Řecké republiky z Bratislavy a Vídně.

 

 

   

 

  Poznávací pobyt v Řecku pro děti od 6 do 12 let  

 

 

V měsíci srpnu 2002 se uskutečnil první poznávací pobyt organizovaný na základě programu Evropské unie a Ministerstva zahraničí Řecké republiky. Do malebného prostředí vesnice Choumniko v severním Řecku bylo přijato 20 dětí z Krnova, Jeseníku a Opavy. Program zajistila Řecká obec Krnov - město. Děti prožily 20 nezapomenutelných dní. Měli možnost poznat památky a přírodní krásy a samozřejmě také koupání v moři. Náplní programu byla také výuka řečtiny, řeckých tanců a tradičních her. Všeho se také zúčastňovaly místní děti stejného věku. Na pěkné zážitky děti vzpomínáme dodnes.

 

 

   
           
   

 

  Letní soustředění s výukou řečtiny  

 

 

Letní soustředění s výukou řečtiny se uskutečnilo v Ondřejovicích u Zlatých Hor ve dnech 1. až 10. července 2002. Zúčastnilo se jej 90 dětí ve věku od 6 do 17 let z celé České republiky a Řecka.

 

 

   

 

  7. řecký festival v ČR  

 

 

Ve dnech 21. - 23. června 2002 v Krnově proběhlo velké setkání Řeků a přátel Řecka na 7. řeckém festivalu. Zúčastnilo se jej na 500 zahraničních hostů a 1500 dalších účastníků.

 

 

   
           
   
           
   
           
   
           
   
           
   

 

  Zájezd do "Hanáckých Atén"  

 

 

Pro důchodce naší ŘO jsme uspořádali poznávací zájezd pdo Hanáckých Atén - do Kroměříže. Zájezd jsme připravili společně s hlavním sponzorem akce cestovní kanceláří NIKOLAS TOURS z Ostravy a partnerskou Řeckou obcí Ostrava.

 

 

   

 

  Volba Miss dětských domovů  

 

 

Taneční soubor řeckých tanců z Krnova úspěšně reprezentoval řecký folklór na Miss dětských domovů 2002. Akce se uskutečnila v Domě dětí a mládeže v Krnově v sobotu 29. května 2002. Na akci byli přítomni zástupci nejvyšších představitelů kraje a města, zástupkyně hejtmana paní PhDr. Jaroslava Wenigerová a místostarosta Krnova Jiří Vodička. Škoda, že nepřijel avizovaný host Helena Růžičková.

 

 

   

 

  Návštěva řeckého prezidenta na Slovensku  

 

 

Řecký prezident pan Konstantinos Stefanopoulos navštívil Bratislavu. Při této příležitosti se uskutečnilo dne 9.4.2002 od 9,00 hod. setkaní slovenských, českých a řeckých podnikatelů v hotelu RaDISSON, Harmony Hall, Hviezdoslavovo námestie 3 v Bratislavě.

 

 

  Řecká taneční zábava  

 

 

Oslava státního svátku Řecké republiky proběhla 30. března 2002 od 20.00 hod. tradičně v Paláci SILESIA. K tanci hrála hudební skupina SALONIKI. V programu vystoupil taneční soubor Lycea Řekyň v ČR a viděli jsem pochod vlajkonošů! Společně si zatančily děti 2. semináře řeckých tanců tance, které se naučily.

 

 

   

 

  Volební shromáždění řecké obce Krnov město  

 

 

Volební shromáždění Řecké obce Krnov město se uskutečnilo 10.2.2002 ve 14.00 hod. v Městské kavárně v Krnově. Předseda ŘO přednesl zprávu o činnosti a hospodaření za minulé období a zprávu o stavu příprav festivalu.

 

 

   

 

  Organizovali jsme 2. seminář řeckých tanců pro děti a mládež  

 

 

Ve dnech 28. 3. – 31.3. 2002 se uskutečnil ve spolupráci s Lyceem Řekyň v ČR již 2. seminář tanců pro děti od 5 do 17 let z celé ČR. Výuka tanců probíhala v Domě dětí a mládeže Méďa v Krnově. Cílem akce bylo naučit nové děti řecké tance a pokročilejší zdokonalit v naučených tancích.

 

 

   

 

  Kurz řeckých tanců  

 

 

Ve dnech 23. a 24. března 2002 od 15.00 do 18.00 hod. v Domě dětí a mládeže v Krnově proběhla pod vedením paní Irini Pechové výuka řeckých lidových tanců pro veřejnost. Účastníci se naučili 6 základních tanců, které se tančí na všech řeckých zábavách. Po absolvování kurzu měli všichni možnost zatančit si naučené tance na řecké zábavě dne 30. března 2002 v Paláci Silesia.

 

 

  Karneval - Elliniko karnavali - tradice a zvyky Masopustu  

 

 

16. února 2002 v 16.00 hodin v Domě dětí a mládeže v Krnově se uskutečnil velký karneval. Na programu byl karnevalový průvod v tradičních maskách s lidovými tanci.

 

 

   
           
   

 

  Řecké lidové tance na "Festivalu krnovské kultury 2002"  

 

 

V době předvánočního shonu se uskutečnila v Městském divadle v Krnově přehlídka souborů z Krnova. Velkého úspěchu dosáhl soubor řeckých lidových tanců z Krnova, jeho vystoupení vyvolalo dlouhý potlesk. Fotografie naleznete zde.

 

 

 

Mikulášská diskotéka

 

 

 

Uskutečnila se v neděli 2. prosince 2002 od 15.30 hod. v Domě dětí a mládeže v Krnově. Na pořadu byla legrace, tanec, hry občerstvení a samozřejmě nadílka. Děti byly upozorňeny, že zlobení maminek, tatínků, učitelů a jiných Mikuláš odpustí jen za pěknou písničku, básničku nebo namalovaný obrázek.

 

 

   

 

  Kurz řecké kuchyně  

 

 

Opět jsme vařili v Domě dětí a mládeže. Na programu byl lilek a jeho úpravy. Zájem o kurzy stále překračuje kapacitu a možnosti kuchyně. Přesto neváhejte, máte-li chuť a zájem, můžete se stále hlásit.

 

 

   

 

  Organizovali jsme 1. seminář řeckých tanců pro děti a mládež  

 

 

Ve dnech 28. 3. – 31.3. 2002 se uskutečnil 1. seminář tanců pro děti od 5 do 17 let z celé ČR. Výuka tanců probíhala v Domě dětí a mládeže Méďa v Krnově. Cílem akce bylo naučit nové děti řecké tance a pokročilejší zdokonalit v naučených tancích.

 

 

   

 

 

 

 

  ------------------------------------------------------------------ zpět

 

 

 

 

 

ROKM 2001, rokm@post.cz