O nás

Aktuality

Událo se

Kontakt

 

   

 

    V roce 2010 se konalo ......

 

 

  Oslava státního svátku Řecké republiky - 28. říjen  

 

 

Dne 23. října se v Kofola Music Klubu v Krnově konala řecká taneční zábava při příležitosti státního svátku Řecké republiky. K tanci hrála hudební skupina Saloniki. Návštěvníci shlédli vystoupení tanečního souboru Antigoni. Všichni se skvěle bavili a taneční zábava se opět vydařila.

 

 

   

 

  Taneční soubor Antigoni vystoupil na Adámkových folklórních slavnostech  

 

 

Taneční soubor Antigoni vystoupil v neděli 29.8.2010 na 15. Adámkových folklórních slavnostech v Hlinsku. Pořadatelé festival zasadili do překrásného prostředí hlineckého skanzenu - Betléma, který je součástí Souboru lidových staveb Vysočina a tvoří tak pro folklór přirozené prostředí. V nedělním programu se představily soubory dospělých tanečníků, a to Hořeňák z Lázní Bělohradu, Formani ze Slatiňan, Hatě z Tovačova, soubor Antigoni z Krnova, bulharský soubor Veselie ze Sofie, mexický taneční soubor z Mexico City a domácí Vysočan.
 

Taneční soubor Antigoni předvedl tance z oblasti Pontu, se kterými sklidil velký potlesk početného publika.

 

 

   
           
   

Záznam ze slavností naleznete zde.

  Setkání představitelů ŘO Krnov - město s představiteli města Nigrita v Řecku  

 

 

Ve dnech 17. a 18.7.2010 se představitelé Řecké obce Krnov - město zúčastnili slavnostního setkání s představiteli města Nigrita a tamního pěveckého sboru, které se uskutečnilo v tradiční řecké vesnici Chumniko. Návštěvníci měli možnost shlédnout výstavu fotografií ze společenského a kulturního života obyvatel tradiční řecké vesnice a večer bylo na programu posezení na místním náměstí za doprovodu hudebníků a sboru.


Pozvání přijaly také starostka Krnova paní Renáta Ramazanová a starostka města Nigrita paní Angeliki Mika. Byly navázány přátelské vztahy s tím, že bylo dohodnuto, že po obecních volbách, které v obou zemích proběhnou letos na podzim, budou pokračovat jednání samospráv o dalším sblížení obou měst.

 

 

   

 

  Řecké dny Krnov 2010  

 

 

Program letošních řeckých dnů byl zahájen v pátek 18.6. v koncertní síni sv. Ducha vystoupením pěveckého sboru z řeckého města Nigrita, který divákům zazpíval známé řecké lidové písně. Koncert se stal pro přítomné velkým zážitkem a příjemným užitím si pátečního podvečera. Sami diváci si konec koncertu zpestřili tancem a nechali se unést atmosférou a řeckými melodiemi. Na tradiční řeckou hudbu navázala Greek Dance Party v Kofola music clubu, kde se sešli příznivci moderní řecké hudby.

 
Řecké dny pokračovaly v sobotu 19.6. folklórním odpolednem, během kterého se na Hlavním náměstí představily soubory řeckých tanců Antigoni z Krnova a Kaliopi ze Šumperka, taneční skupina Rút s židovskými tanci, soubor valašských písní a tanců Jasénka ze Vsetína, polský soubor písní a tanců Komes z Kędzierzyn-Koźle a řecký pěvecký sbor z Nigrity z Řecka. Barvitou podívanou shlédli jak příznivci řecké kultury z celé České republiky, tak krnovská veřejnost, která si vyšla na odpolední procházku městem. Na folklorní odpoledne navázala večerní oblíbená řecká taneční zábava za doprovodu pražské hudební skupiny Akropolis v Multikulturním centru Silesia. Oslavovalo se a tančilo až do ranních hodin!

 

 

   
           
   
           
       

 

HISTORIE ŘECKÝCH DNŮ KRNOV

 

  "Pozdrav z Řecka" v Jeseníku  

 

 

Krnovský taneční soubor Antigoni vystoupil v sobotu 1.5.2010 v Jeseníku u příležitosti zahájení turisticko-lázeňské sezóny a oslavy 300 let radnice města Jeseník. Odpoledne vystoupily taneční soubory, představila se hudební kapela Anamniseis z Řecka a večer se konala řecká veselice na Iposu.

 

 

   
           
   

 

  Shromáždění členů Řecké obce Krnov - město 2010  

 

 

Řádné shromáždění Řecké obce Krnov - město se uskutečnilo v restauraci hotelu Pepa v Krnově od 14.00 hod. dne 28. února 2010. Na shromáždění byla projednána a schválena výroční zpráva o činnosti a hospodaření obce za rok 2009. Členové ŘO byli zároveň seznámeni s plánovanými činnostmi a akcemi na rok 2010. V diskuzi byly připomenuty důležité události minulého roku jako Řecké dny Krnov 2009, taneční zábavy konané k příležitosti dvou významných řeckých svátků, taneční soubor Antigoni slavil úspěchy na mezinárodních festivalech, krnovská veřejnost se mohla již tradičně naučit základy řeckých tanců, proběhlo celostátní setkání seniorů s bohatým programem a děti z řecké školy se zúčastnily soustředění, jehož cílem bylo zdokonalit znalosti o řeckou kulturu a tradice.

 

 

   
           
   

 

  Soubor Antigoni vystoupil na plese Medzinárodného klubu Slovenské republiky  

 

 

Krnovský soubor řeckých tanců Antigoni se 5.2.2010 zúčastnil 17. plesu Medzinárodného klubu Slovenské republiky. Ples se uskutečnil v koncertní síni Lázeňské dvorany v Trenčianských Teplicích. Soubor zatančil tance z oblasti Makedonie a Pondu. Vystoupení našeho souboru se setkalo s velkým ohlasem přítomných, mezi nimiž byl i velvyslanec Řecké republiky na Slovensku pan Nicolaos D. Kanellos s chotí.

 

 

   

Záznam z plesu naleznete zde.

 

 

 

 

 

  ------------------------------------------------------------------ zpět

 

 

 

 

 

ROKM 2001, rokm@post.cz