O nás

Aktuality

Událo se

Kontakt

 

   

 

    V roce 2011 se konalo ......

 

 

  Řecká předsilvestrovská zábava  

 

 

Dne 30. prosince pořádala naše řecká obec taneční zábavu. K tanci hrála hudební skupina I Parea z Brna. Všichni jsme se dobře bavili a rozloučili se se starým rokem 2011. Nashledanou příště!

 

 

   
           
   
           
   
           
   

 

 

  Mikuláš  

 

 

Ani na naší řeckou obec nezapomněl Mikuláš a společně s čertem a andílky odměnili děti sladkostmi.

 

 

   

 

 

  Řecké dny Krnov 2011  

 

 

Program letošních řeckých dnů byl zahájen v pátek 17.6. v koncertní síni sv. Ducha vystoupením pěveckého sboru z řeckého ostrova Korfu. Koncert se stal pro přítomné velkým zážitkem a příjemným užitím si pátečního podvečera s neopakovatelnou atmosférou plnou krásných ostrovních melodií.
 
Řecké dny pokračovaly v sobotu 18.6. přátelským fotbalovým turnajem mužstev řeckých obcí v ČR. Tradiční folklórní odpoledne, které se konalo na krnovském náměstí představilo soubory řeckých tanců z Krnova, Šumperka a Javorníku, s výběrem písní se také představil pěvecký sbor z Řecka. Barvitou podívanou shlédli jak příznivci řecké kultury z celé České republiky, tak krnovská veřejnost, která si vyšla na odpolední procházku městem. Na folklorní odpoledne volně navázala večerní prodejní výstava řeckých produktů firmy D.M.Hermes a přehlídka tradičních řeckých krojů s hudebním doprovodem v Multikulturním centru Silesia.

Souběžně s hlavním programem řeckých dnů, probíhala také řada dalších významných setkání představitelů AŘO v ČR a jednotlivých řeckých obcí. Zájemci o řeckou tradiční kulturu se měli možnost zúčastnit semináře výuky řeckých tanců z ostrova Korfu.

 

 

   
           
   
           
   

 

 

  Velikonoce  

 

 

Dne 24.4. oslavili společně v úzkém kruhu členové ŘOKM Velikonoce v duchu řeckých tradic.

 

 

   
           
   

 

 

  Karneval  

 

 

Dne 18.3. se v jazykové škole ARISTEA uskutečnil karneval pro nejmladší děti členů ŘOKM a byla to opravdu velká zábava pro všechny zúčastněné!

 

 

   
           
   

 

 

  Shromáždění členů Řecké obce Krnov - město  

 

 

Řádné shromáždění Řecké obce Krnov - město se uskutečnilo v restauraci hotelu Pepa v Krnově od 14.00 hod. dne 27. února 2011. Na shromáždění byla projednána a schválena výroční zpráva o činnosti a hospodaření obce za rok 2010. Členové ŘO byli zároveň seznámeni s plánovanými činnostmi a akcemi na rok 2011. V diskuzi byly připomenuty důležité události minulého roku.

 

 

   
           
   

 

 

 

 

 

  ------------------------------------------------------------------ zpět

 

 

 

 

 

ROKM 2001, rokm@post.cz