O nás

Aktuality

Událo se

Kontakt

 

   

 

    V roce 2012 se konalo ......

 

 

  Řecké dny Krnov 2012  

 

 

Program letošních řeckých dnů byl zahájen v pátek 22.6. v koncertní síni sv. Ducha vystoupením hudební skupiny Anatoli s písněmi ze Smyrny, Konstantinopole a řeckých ostrovů. Následoval koncert řeckých písní v podání Jannise Morase. Koncert byl velkým zážitkem a příjemným užitím si pátečního podvečera s neopakovatelnou atmosférou plnou krásných melodií.
 
Řecké dny pokračovaly v sobotu 23.6. dopoledním přátelským fotbalovým turnajem mužstev řeckých obcí v ČR a večerní řeckou taneční zábavou s vystoupením řeckých tanečních souborů Antigoni a Evros. K tanci hrála hudební skupina I parea.

 

 

   
           
   
           
   

 

 

  Ukončení výuky řečtiny ve školním roce 2011/12 s nejmladšími dětmi  

 

 

Dne 15. června se konala poslední hodina výuky řeckého jazyka s nejmladšími dětmi. Oslavili jsme ji v duchu přicházejícího léta na zahradě školy.

 

 

   

 

 

  Oslava Velikonoc v Řecké obci Krnov - město  

 

 

Dne 15. dubna 2012 jsme oslavili Velikonoce v duchu řeckých tradic.

 

 

   
           
   
           
   
           
   

Video naleznete zde.

 

  Shromáždění členů Řecké obce Krnov - město  

 

 

Řádné shromáždění Řecké obce Krnov - město se uskutečnilo v Městské kavárně v Krnově od 14.00 hod. dne 26. února 2012. Na shromáždění byla projednána a schválena výroční zpráva o činnosti a hospodaření obce za rok 2011. Byli zvoleni delegáti, kteří budou zastupovat naši řeckou obec na blížící se konferenci Asociace řeckých obcí v ČR. Členové ŘO byli zároveň seznámeni s plánovanou činností a akcemi na rok 2012. V diskuzi byly připomenuty důležité události minulého roku.

 

 

   
           
   

 

 

  Vystoupení tanečního souboru Antigoni v Polsku  

 

 

Taneční soubor Antigoni se dne 11.2.2012 stal hostem tradičního novoročního koncertu v kulturním domě Lech ve městě Kedzierzyn-Koźle v Polsku. Koncert každoročně organizuje občanské sdružení Komes, jejichž folklórní soubor nedávno vystupoval na Řeckých dnech v Krnově.

 

 
   
           
   

Záznam z vystoupení naleznete zde.

 

 

 

 

 

    ------------------------------------------------------------------ zpět

 

 

 

 

 

ROKM 2001, rokm@post.cz