O nás

Aktuality

Událo se

Kontakt

 

   

 

    V roce 2013 se konalo ......

 

 

  Řecká taneční zábava  

 

 

Dne 9. listopadu uspořádala naše řecká obec v sále KOS na Albrechtické ulici v Krnově taneční zábavu ke státnímu svátku Řecké republiky.

K poslechu a tanci hrála hudební skupina I parea z Brna. Těšíme se příště!

 

 

   
   

 

 

  Řecké dny Krnov 2013 v rámci 8. řeckého festivalu v Ostravě  

 

 

Dne 21. června pořádala naše řecká obec již tradiční Řecké dny Krnov, tentokrát při příležitosti 8. řeckého celorepublikového festivalu v Ostravě. Řecké dny byly zahájeny představením knihy "Vyschly nám slzy" autorů Kateřiny Králové a Konstantinose Tsivose ve studovně Městské knihovny v Krnově. Následovala řecká taneční zábava v sále Slezského domova, kde se měli možnost setkat Řekové z nejen z České republiky, ale i celého světa. Následující den se všichni příznivci řecké kultury sešli v Ostravě na Slezskoostravském hradě, kde se konala kulturní část 8. řeckého festivalu, který byl pořádán Asociací řeckých obcí v ČR při příležitosti 65. výročí příchodu Řeků do Československa a 1150 let od příchodu Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu. Divákům se představily řecké taneční soubory a hudební skupiny působící v České republice a Německu. Následovala řecká taneční zábava s živou hudbou, všichni jsme se dobře bavili, vychutnali řecké jídlo a opravdu si užili krásný prosluněný sobotní den. Nashledanou příště!

 

 

   
   
   
   
   

 

 

  Řecká taneční zábava  

 

 

Dne 30. března pořádala naše řecká obec taneční zábavu ke státnímu svátku Řecké republiky. Všichni jsme se dobře bavili a oslavili také velikonoční svátky dobrým jídlem a hudbou. Nashledanou příště!

 

 

   
   
       

 

 

  Shromáždění členů Řecké obce Krnov - město  

 

 

Řádné shromáždění Řecké obce Krnov - město se uskutečnilo v restauraci hotelu Pepa v Krnově od 14.00 hod. dne 24. února 2013. Na shromáždění byla projednána a schválena výroční zpráva o činnosti a hospodaření obce za rok 2012. Byli zvoleni delegáti, kteří budou zastupovat naši řeckou obec na blížící se konferenci Asociace řeckých obcí v ČR. Členové ŘO byli zároveň seznámeni s plánovanou činností a akcemi na rok 2013. V diskuzi byly připomenuty důležité události minulého roku.

 

 

   

 

 

 

 

  ------------------------------------------------------------------ zpět

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ROKM 2001, rokm@post.cz